zamknij
zamknij
Aktualności ECDL
Pierwsze pilotażowe szkolenie egzaminatoró ECDL eNauczyciel
Szkolenie egzaminatorów e-Nauczyciel w Mielcu
ECDL
Zdający
Egzaminator
Laboratorium
Pliki do pobrania
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Aktualności ECDL

ECDL pokrywa wszystkie kompetencje z ramy DIGCOMP.

W menu „Projekty Unijne” i podmenu „Perspektywa 2014 – 2020″ na stronie www.ecdl.pl podajemy informacje dotyczące mapowania poszczególnych obszarów kompetencji ECDL na obszary ramy kompetencji DIGCOMP, stanowiącej podstawę do przyznawania środków na szkolenia w zakresie ICT z EFS w obecnej perspektywie. Warto zauważyć, że w ramach certyfikacji ECDL można walidować WSZYSTKIE KOMPETENCJE z ramy DIGCOMP na poziomach zaawansowania A i B. Podajemy także 21 profili ECDL PROFILE DIGCOMP (wraz z cenami netto certyfikacji), skonstruowanych specjalnie dla nowych projektów.


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Najlepsze Centra Egzaminacyjne w Polsce

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego 2010

 

W dniu 17 maja 2010 r. w trakcie obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2010 organizowanym m.in. przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zostało wyróżnione wśród kilku inncyh Centrów Egzaminacyjnych w kraju statuetką Najlepsze Centrum Egzaminacyjne ECDL - European Computer Driving Licence. Nagrodę w postaci statuetki Najlepszy Egzaminator ECDL, otrzymał Pan Aleksander Jasiński, który od wielu lat jest egzaminatorem CKPiDN.

 

Europiejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL) jest dokumentem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie egzaminy sprawdzające wiedzę w zakresie odpowiedniego produktu: ECDL Start, ECDL Core, ECDL e-Citizen, ECDL Advanced, ECDL CAD, ECDL WebStarter i może być zdawany w CE CKPiDN w Mielcu.

Najnowszym produktem jest ECDL Guardian, głównym celem tego programu jest pomoc w uzyskaniu potrzebnej wiedzy dotyczącej ochrony przede wszystkim dzieci przed zagrożeniami w świecie wirtualnym:

ochrona osób nieletnich przed dostępem do nieodpowiednich stron internetowych,

zabezpieczenia komputera przed nieautoryzowanym dostępem,

agresji mediów elektronicznych, serwisy społecznościowe.

 

Przewodnim tematem tegorocznego Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego było: Technologie informacyjne podnoszą jakość życia. Konferencja przebiegała pod hasłem Edukacja ostatnią szansą dla Polski? – czyli miejsce i rola edukacji w społeczeństwie informacyjnym. Wykład inauguracyjny Edukacja na drodze do społeczeństwa informacyjnego wygłosił Prof. dr hab. Maciej M. Sysło.

 

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego 2010 obchodzony był na Zamku Ujazdowskim w Warszawie pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera.Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego 2010

 

ECDL


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Aktualności ECDL

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991