Jak urozmaicać sposoby przekazywania wiedzy?

Zapraszamy nauczycieli-przyszłych opiekunów młodzieży Program "Młody Lean Lider" na szkolenie. Szkolenie odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży Kana, sala nr 9, w godz. 9.00 – 15.00

Organizatorami Programu są: fundacja Lean Education, LeanQTeam i Stowarzyszenie Lean Management Polska. Program uczy kreatywności, pracy zespołowej, identyfikacji strat w realizowanych procesach / zadaniach, identyfikacji możliwości usprawnień i doskonalenia. Uczy jak identyfikować problemy, niską jakość i jak ją poprawiać. Pokazuje jak ważna jest terminowość. Program daje szansę na zrealizowanie projektu doskonalącego w Firmie produkcyjnej lub usługowej. Tym samym daje uczniom możliwość na kształcenie swojego wizerunku jako przyszłego pracownika oraz poznanie "od środka" jak funkcjonują Firmy. Program skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat. Udział w Programie jest bezpłatny.

Dla nauczycieli Program jest możliwością urozmaicenia sposobów kształcenia i przekazywania wiedzy. Ponadto daje możliwość poszerzenia własnej wiedzy z zakresu zarządzania projektami/procesami, poznania zasad i narzędzi Lean Management, Problem Solving oraz kreowania gier edukacyjnych.

Program składa się z trzech etapów:

Etap 1 - Rozwój Postaw. Realizowany jest w miejscu zamieszkania w okresie październik - grudzień.

Etap 2 - Rozwój Wiedzy. Realizowany jest w okresie styczeń luty. Biorą w nim udział grupy, które przeszły do etapu drugiego. Kończy się rozgrywkami półfinałowymi realizowanymi w  dwóch lokalizacjach  - w Gdańsku i we Wrocławiu. W roku 2019/2020 prawdopodobnie dołączy kolejna lokalizacja - Warszawa.

Etap 3  - Rozwój Umiejętności. Runda finałowa rozgrywana jest przez okres 2 miesięcy. (3 x 3h wizyty) w jednym z przedsiębiorstw w regionie. Zadaniem finalistów jest opracowanie pomysłów doskonalących w odwiedzanej firmie oraz zaprojektowanie własnej gry symulacyjnej opisującej.

Szkolenie poprowadzi Olimpia Niziołek, Trener i praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zakresie Lean Management oraz Zarządzania Jakością.

Więcej informacji o programie: https://www.leaneducation.pl/

Zapisy elektroniczne na szkolenie: tutaj