zamknij
zamknij
Zajęcia zawodowe
Konkursy
ROWEZ
Ciekawe
Wielki sukces mieleckich modelarzy z Akademii LEONARDO na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu.
Najlepsze kadry dla nowoczesnej gospodarki – biznes dla edukacji, edukacja dla biznesu
Plan zajęć 2015/2016
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Ciekawe

W tym dziale przedstawiamy ciekawe konferencje, spotkania i wydarzenia związane z kształceniem zawodowym.

 


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...


Modelarze podsumowali „kosmiczny” sezon 2014/2015

W piątkowe popołudnie 19 czerwca br. w budynku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania odbyło się podsumowanie kolejnego roku działalności Laboratorium Modelarstwa Lotniczego i Rakiet Kosmicznych. Laboratorium funkcjonuje w ramach Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

 

 

Na początku uroczystości wypowiedział się Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, które organizuje działalność MAUT „Leonardo”. Zajęcia w MAUT „Leonardo” nie przypominają typowych zajęć szkolnych. Tutaj realizujecie przede wszystkim swoje pasje, stajecie się jeszcze bardziej kreatywni, wpływacie także na program zajęć. To Wy zadecydowaliście, że oprócz typowych warsztatów z budowy modeli samolotów i rakiet, chcieliście także uczestniczyć w zajęciach z rysunku technicznego oraz w kursie pilotażu na symulatorach lotu. Nasza rola polegała na tym, że Wam to zorganizowaliśmy, bo zasługujecie na to – powiedział Dyrektor CKPiDN.

 

Nowakowski podsumował także rok funkcjonowania Laboratorium Modelarstwa Lotniczego i Rakiet Kosmicznych i pogratulował modelarzom ich „kosmicznego” sukcesu podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych. Podziękował także instruktorowi Grzegorzowi  Goryczce, głównemu animatorowi sukcesów mieleckich modelarzy.  Słowa podziękowania zostały także skierowane do Artura Bodzionego – koordynatora Akademii „Leonardo”. Następnie rozdano dyplomy dla młodzieży uczestniczącej w kursie modelarstwa. W sumie otrzymało je 20 osób – wśród nich są uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimazjalnych.

 

Warto dodać, że w najbliższą środę (24 czerwca) w godzinach 18.30-19.30 na Placu AK w Mielcu odbędą się pokazy modelarskie młodzieży z MAUT. Zaprezentują oni latające modele rakiet i samoloty zdalnie sterowane (m.in. replikę PZL-37b „Łosia”, produkowanego w Mielcu w lecie 1939 roku) oraz drony.

 

Jednocześnie przypominamy, że już we wrześniu rozpoczną się zapisy na kolejny rok szkolny zajęć w Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo”, która oprócz kursu modelarskiego ma w swojej ofercie także poszerzanie umiejętności z zakresu budowy i programowania robotów, fotografii i obróbki cyfrowej, wirtualnego pilotażu samolotów oraz wielu innych dziedzin techniki. Warto dodać, że wszystkie zajęcia odbywają się z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu oraz pomocy finansowej instytucji samorządowych (Starostwo Powiatowe w Mielcu, Urząd Miasta w Mielcu), Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oddział w Mielcu, Kirchhoff Mielec, Abplanalp  oraz specjalnemu wsparciu Polskich Zakładów Lotniczych  w postaci najlepszych podzespołów do budowy modeli, bez których osiągnięcie tych sukcesów byłoby niemożliwe.

 

Michał Krawiec MAUT „Leonardo”

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991