zamknij
zamknij
Zajęcia zawodowe
Konkursy
ROWEZ
Ciekawe
Wielki sukces mieleckich modelarzy z Akademii LEONARDO na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu.
Najlepsze kadry dla nowoczesnej gospodarki – biznes dla edukacji, edukacja dla biznesu
Plan zajęć 2015/2016
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Ciekawe

W tym dziale przedstawiamy ciekawe konferencje, spotkania i wydarzenia związane z kształceniem zawodowym.

 


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...


Najlepsze kadry dla nowoczesnej gospodarki – biznes dla edukacji, edukacja dla biznesu

W dniu 10 czerwca 2015 roku wraz z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oddział w Mielcu byliśmy uczestnikami konferencji „Najlepsze kadry dla nowoczesnej gospodarki – biznes dla edukacji, edukacja dla biznesu”, którą zorganizowało Ministerstwo Gospodarki wraz z Ambasadą Szwajcarji w Polsce. Spotkanie z udziałem wiceminister Ilony Antoniszyn-Klik oraz sekretarza stanu w szwajcarskim Sekretariacie Stanu ds. Edukacji, Badań i Innowacji Mauro Dell’Ambrogio.

Pani wiceminister Ilona Anotniszyn-Klik, która była gospodarzem konferencji powiedziała: „w programowaniu kształcenia zawodowego niezbędna jest obecność pracodawców jako praktyków kreujących rynek pracy. To właśnie przedsiębiorcy są najbardziej wiarygodnymi źródłami wiedzy o zapotrzebowaniu na kwalifikacje przyszłych pracowników”. Celem resortu jest rozwijanie współpracy pracodawców z placówkami kształcenia, ukierunkowanej na zdobywanie przez uczniów praktycznych umiejętności na rzeczywistych stanowiskach pracy. – Kooperacja ta może przybierać różne formy. Firmy mogą angażować się w organizację staży zawodowych, tworzyć klasy patronackie, zatrudniać uczniów podczas wakacji czy współtworzyć ze szkołami zawodowymi programy nauczania. Wiele tego typu inicjatyw jest realizowana z sukcesem przez firmy prowadzące swoją działalność gospodarczą w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Podczas konferencji zaprezentowane zostały dobre praktyki sektora edukacji we współpracy z biznesem w Polsce. Zagadnienia te zostały przybliżone przez dyrektorów szkół, starostów, przedstawicieli firm oraz przedstawicieli zarządów specjalnych stref ekonomicznych. O doświadczeniach przedsiębiorstw szwajcarskich w kooperacji na rzecz szkolnictwa zawodowego opowiadali przedstawiciele firm ABB, Nestle oraz Schindler.

Podczas konferencji ARP S.A. oddział w Mielcu zaprezentowała film przedstawiający szeroki wachlarz dobrych praktyk jakie podejmuje we współpracy sektora edukacji z lokalnym biznesem na rzecz szkolnictwa zawodowego.

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991