zamknij
zamknij
Zajęcia zawodowe
Konkursy
ROWEZ
Ciekawe
Wielki sukces mieleckich modelarzy z Akademii LEONARDO na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu.
Najlepsze kadry dla nowoczesnej gospodarki – biznes dla edukacji, edukacja dla biznesu
Plan zajęć 2015/2016
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Ciekawe

W tym dziale przedstawiamy ciekawe konferencje, spotkania i wydarzenia związane z kształceniem zawodowym.

 


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...


Pierwsze Forum Centrów Edukacji Technicznej HTEC

18 stycznia 2016 roku w siedzibie firmy Abplanalp w Warszawie braliśmy udział w Pierwszym Forum Centrów Edukacji Technicznej HTEC.

W trakcie uroczystości przemówili przedstawiciele firmy Abplanalp oraz Haas:

Dyrektor Marketingu firmy Abplanalp -Grzegorz Ziółkowski

Dyrektor Techniczny firmy Abplanalp Grzegorz Sak

Koordynator ds. edukacji Haas Automation Europe – Simon Vanmaekelbergh

Członek zarządu firmy Abplanalp – Paweł Matejak,

Dyrektor Działu Projektów – Andrzej Łaszczyk

Specjalista ds. Aplikacji w firmie Abplanalp – Jakub Szyndlar

 

Konferencje rozpoczął Paweł Matejak, który powitał wszystkich uczestników konferencji oraz zaprezentował program wspierania edukacji zawodowej. Założenia Programu HTEC i Fundacji Gene’a Haasa, założyciela Haas Automation, przedstawił gość specjalny wydarzenia – Simon Vanmaekelbergh. Mówił o tym, jak istotne jest zachęcanie młodych ludzi do rozpoczęcia nauki na kierunkach technicznych i kontynuowania kariery zawodowej w przemyśle obróbczym i produkcji maszyn. Podczas konferencji zostali przedstawieni laureaci programu stypendialnego Fundacji Gene’a Haasa. Łącznie 61 szkół z 15 europejskich krajów otrzymało od Fundacji Gene’a Haasa (GHF) stypendia na łączną kwotę 425 tysięcy dolarów.

 

Stypendia są częścią stałego zaangażowania Gene’a Haasa, założyciela i dyrektora generalnego Haas Automation, we wspieranie edukacji technicznej. Celem stypendiów GHF jest podniesienie jakości kształcenia w europejskich programach szkoleniowych dotyczących produkcji. W przyszłym roku GHF ma nadzieję rozszerzyć swoją obecność w Europie i wesprzeć trwające odradzanie się edukacji technicznej.

 

– Jestem przekonany, że stypendia te nie tylko ułatwią zdobycie wiedzy przez uczniów, którzy obecnie szkolą się na specjalistów dla przemysłu obróbczego i produkcji maszyn, ale także przyciągną kolejnych młodych ludzi do podjęcia edukacji w tej dziedzinie – powiedział Grzegorz Ziółkowski, Dyrektor Marketingu Abplanalp Sp. z o.o., – Liczę, że tego typu inicjatywy pozwolą wydobyć z impasu szkolnictwo techniczne i dostarczyć na rynek tak poszukiwanych obecnie specjalistów. To pierwszorzędny warunek dalszego stabilnego rozwoju gospodarczego Polski.

W dalszej części spotkania Paweł Matejak oraz inżynier ds. aplikacji w firmie Abplanalp, Jakub Szyndlar przedstawili projekt certyfikacji uczniów i wspierania wiedzy nauczycieli w HTEC przez firmę Abplanalp – wraz z wręczeniem certyfikatów instruktorskich. Obejmuje on przeprowadzenie 36-godzinnego szkolenia praktycznego na maszynach (frezarka/tokarka), które zakończy się egzaminem. Zaliczenie go oznacza otrzymanie certyfikatów na zakończenie roku szkolnego, odznak oraz umieszczenie danych absolwentów na stronie internetowej firmy Abplanalp. Z kolei Andrzej Łaszczyk przedstawił zrealizowane przez Abplanalp projekty Innowacyjnych Pracowni Edukacyjnych. Wśród nich jest m.in. pracownia statków powietrznych wyposażona w szybowce JUNIOR i PERKOZ, motoszybowce SINUS. Forum zakończyła prezentacja obróbek na maszynach poprzedzona panelem dyskusyjnym „Wyzwania edukacji zawodowej w 2016 roku”.

W trakcie trwania Forum jako najlepiej wyposażony i modelowo działający HATEC w Polsce, zaprezentowane zostało  Laboratorium CNC działające w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Został przedstawiony cały wachlarz zajęć prowadzonych na obrabiarkach HAAS dla młodzieży ze szkół zawodowych, dla osób dorosłych w ramach Kursów Kwalifikacyjno Zawodowych, komercyjne kursy dla pracowników mieleckiego przemysłu oraz dla uczestników Młodzieżowej Akadmii Umiejętności Technicznych LEONARDO.

 

Przedstawiono wyniki badań opinii wśród uczniów szkół zawodowych i techników, pokazujących potrzeby i bariery w rozwoju zawodowym uczniów. Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Abplanalp wynika, iż aż 82 procent uczniów wiąże swoją przyszłość zawodową z wybraną przez siebie specjalnością i profilem kształcenia.

 

http://www.abplanalp.pl/


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991