zamknij
zamknij
Tablica informacyjna
Informatory
Zapisy na szkolenia
Informatory - archiwum
Zeszyty nauczycielskie
Studia podyplomowe
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Tablica informacyjna

 

 

 

baner


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Nasze RCTNTW ważnym punktem w programie obozów zorganizowanych w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”

Grupa 50 uczniów z województwa mazowieckiego i zachodniopomorskiego odwiedziła 20 i 27 października 2016 r. Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu. Wizyta w RCTNTW była ważnym punktem w programie dwóch obozów zorganizowanych w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Obozy edukacyjne dla szkół, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, stanowiły jedną z nagród w konkursie „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”. Stowarzyszenie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Projekt jest pierwszą ogólnopolską inicjatywą na rzecz zapewnienia cyberbezpieczeństwa w szkołach.

 

W ramach wizyty w RCTNTW uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z bazą dydaktyczną Centrum, uczestniczyli w zajęciach na symulatorach lotów oraz odbyli zajęcia w Laboratorium modelarstwa i rakiet kosmicznych (w programie: pokaz druku drukarki 3D, wykonanie modelu rakiety z napędem rakietowym, pokaz wykorzystania plotera laserowego).

 

Kolejnym z punktów programowych wizyty w Mielcu była wycieczka po SSE EURO-PARK Mielec, zorganizowana przez Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu. Uczniowie odwiedzili także mieleckie lotnisko, zwiedzili wieżę kontroli lotów oraz mogli przetestować modele rakiet, które wykonali na zajęciach. Ostatnim punktem programu były pokazowe loty modeli zdobywających czołowe lokaty na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata przygotowane przez modelarzy-medalistów.

 

Wyrażamy nadzieję, że czas spędzony w Mielcu był dla młodzieży atrakcyjny i przyczyni się do rozwijania ich zainteresowań naukowych oraz technicznych w przyszłości.

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Tablica informacyjna

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991