zamknij
zamknij
Tablica informacyjna
Informatory
Zapisy na szkolenia
Informatory - archiwum
Zeszyty nauczycielskie
Studia podyplomowe
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Tablica informacyjna

 

 

 

baner


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

VII semestr Politechniki Dziecięcej w Mielcu

Na przełomie 2016/2017 roku Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza realizuje w Mielcu już VII semestr Politechniki Dziecięcej. Podobnie jak w latach poprzednich zajęcia odbywają się dla dwóch grup, liczących po 100 dzieci każda. Uczestnikami wykładów są dzieci z powiatu mieleckiego uczęszczające do szkół podstawowych, czyli w przedziale 6-12 lat. Zajęcia również i w tym semestrze odbywają się w Auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu, przy ul. M.C. Skłodowskiej 4.

 

Do tej pory odbyły się już trzy spotkania najmłodszych studentów w nauką, a także w trakcie realizacji są zajęcia laboratoryjne z pneumatyki. Zajęcia laboratoryjne prowadzi Sylwester Paterek, a uczestniczą w nich dzieci, które najlepiej zdały test wstępny.

 

W październiku dzieci poznały wiele ciekawostek lotniczych, których dotyczył temat wykładu. W barwnej formie zobaczyły jaka była historia i początki lotnictwa. Studenci dowiedzieli się kto i kiedy podejmował pierwsze próby wzbicia się w powietrze i jakie były tego efekty. Dzieci poznały również na czym dokładnie polega praca pilota i pozostałych pracowników samolotu, jak w środku wygląda samolot, a także jak działają porty lotnicze.

 

Listopadowe zajęcia poprowadził Mirosław Chudy, który przedstawił dzieciom temat „Marketing wokół nas”. Małym studentom ukazał w jaki sposób marketing działa na nas wszystkich każdego dnia. Opowiedział w jaki sposób to się dzieje i w jakich formach. Dzieci poznały także różne techniki reklamowe oraz sposoby funkcjonowania znanych marek.

 

Ostatnie zajęcia w 2016 roku poprowadził dr hab. inż. Tomasz Więcek wraz z asystentami z Koła Naukowego Foton przy Politechnice Rzeszowskiej. W niezwykle ciekawej formie pokazano dzieciom „Fascynujący świat Fizyki”. Różnorodność zaprezentowanych eksperymentów wzbudzała wielki entuzjazm dzieci bacznie się im przyglądających. Prowadzący wykład zaprezentowali w praktyce zjawiska fizyczne związane z elektrycznością i magnetyzmem a także z aerodynamiką.

 

W semestrze zimowym odbędą się jeszcze dwa spotkania: 28 stycznia oraz 18 lutego.

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Tablica informacyjna

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991