zamknij
zamknij
Tablica informacyjna
Informatory
Zapisy na szkolenia
Informatory - archiwum
Zeszyty nauczycielskie
Studia podyplomowe
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Zeszyty nauczycielskie

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy i Pedagodzy

 

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu – tematycznych Zeszytów Nauczycielskich. W zespole redakcyjnym długo zastanawialiśmy się nad tytułem tej publikacji. Uznaliśmy, że skoro ma to być wydawnictwo o NAS PRZEZ NAS, użyty w tytule ZESZYT traktujemy, jako typową pomoc dydaktyczną w naszej codziennej pracy. Zazwyczaj w ZESZYCIE przygotowujemy notatki do lekcji, opisujemy nasze doświadczenia i spostrzeżenia. Czynimy to mniej czy bardziej starannie, ale na pewno zamieszczamy w nim wszystko to, co będzie nam potrzebne, z czego być może wielokrotnie skorzystamy. W swojej domowej bibliotece natknąłem się na notatki, które powstały w pierwszych latach mojej pracy pedagogicznej. Wówczas komputery nie były tak powszechnie stosowane i z konieczności wszystko, co było dla mnie ważne, zapisywałem właśnie w ZESZYTACH. Chcielibyśmy, aby współczesny Zeszyt Nauczycielski był traktowany mniej dosłownie; aby istniała jego wersja tradycyjna (na papierze) oraz wersja elektroniczna (na płycie CD i na stronie internetowej). Zapraszamy Was, Koleżanki i Koledzy do wymiany doświadczeń, do prezentacji ciekawych i sprawdzonych scenariuszy lekcji, opisywania swojej wizji współczesnej szkoły, do prezentowania poglądów na temat przemian w oświacie. Do Dyrektorów szkół i przedszkoli zwracamy się z propozycją zamieszczania w Zeszytach osiągnięć kierowanych przez siebie placówek. Zachęcamy do tworzenia (towarzyszących wersji tekstowej) opracowań multimedialnych, które będą zamieszczone na płycie CD oraz prezentowane na stronie interetowej. Formuła jest otwarta – publikujmy w Zeszytach wszystko to, co może służyć dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem pedagogicznym.Zachęcamy do nadsyłania materiałów.

 

Dyrektor CKPiDN

Zdzisław Nowakowski

 

 

 


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Zeszyt Nauczycielski nr 1

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy i Pedagodzy Zachęcamy do skorzystania z nowej oferty Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, jaką jest pierwszy numer Zeszytów Nauczycielskich. W zespole redakcyjnym długo zastanawialiśmy się nad tytułem tej publikacji. Uznaliśmy, że skoro ma to być wydawnictwo o NAS PRZEZ NAS, użyty w tytule ZESZYT traktujemy, jako typową pomoc dydaktyczną w naszej codziennej pracy. Zazwyczaj w ZESZYCIE przygotowujemy notatki do lekcji, opisujemy nasze doświadczenia i spostrzeżenia. Czynimy to mniej czy bardziej starannie, ale na pewno zamieszczamy w nim wszystko to, co będzie nam potrzebne, z czego być może wielokrotnie skorzystamy.

W swojej domowej bibliotece natknąłem się na notatki, które powstały w pierwszych latach mojej pracy pedagogicznej. Wówczas komputery nie były tak powszechnie stosowane i z konieczności wszystko, co było dla mnie ważne, zapisywałem właśnie w ZESZYTACH. Chcielibyśmy, aby współczesny Zeszyt Nauczycielski był traktowany mniej dosłownie; aby istniała jego wersja tradycyjna (na papierze) oraz wersja elektroniczna (na płycie CD i na stronie internetowej).

Zapraszamy Was, Koleżanki i Koledzy do wymiany doświadczeń, do prezentacji ciekawych i sprawdzonych scenariuszy lekcji, opisywania swojej wizji współczesnej szkoły, do prezentowania poglądów na temat przemian w oświacie. Do Dyrektorów szkół i przedszkoli zwracamy się z propozycją zamieszczania w Zeszytach osiągnięć kierowanych przez siebie placówek. Zachęcamy do tworzenia (towarzyszących wersji tekstowej) opracowań multimedialnych, które będą zamieszczone na płycie CD oraz prezentowane na stronie www.ckp.edcu.pl. Formuła jest otwarta - publikujmy w Zeszytach wszystko to, co może służyć dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem pedagogicznym. Zespół redakcyjny uznał, że inauguracyjny numer powinien zawierać zróżnicowany tematycznie materiał, który obejmuje różne przedmioty, ścieżki i etapy edukacyjne. Niekoniecznie kolejne Zeszyty będą utrzymane w podobnej formule. Skoro ma to być o NAS PRZEZ NAS,... może się okazać, iż nadesłane do redakcji materiały przyczynią do powstania zupełnie nowych działów. Już teraz możemy poinformować, że drugi numer Zeszytu będzie w całości poświęcony edukacji informatycznej. Myślimy także o tym, aby jeden z kolejnych numerów zawierał materiały przydatne liderom Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Kolejnym wyzwaniem staje się dla nas Zeszyt poświęcony jakości w edukacji w kontekście opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu Standardów Oceny Jakości Pracy Szkół i Placówek. Chcielibyśmy także publikować scenariusze uroczystości szkolnych, innowacje pedagogiczne, programy profilaktyczne. Zachęcamy do nadsyłania materiałów. Pisząc materiał do publikacji w Zeszytach, należy skorzystać z szablonu. W celu ułatwienia wzajemnych kontaktów, bardzo prosimy o podanie także nauczanego przedmiotu, adresu elektronicznego oraz nazwy szkoły. Za niezbędne uznajemy dołączenie bibliografii, z której autor skorzystał pisząc artykuł. Obecny numer został wydany 14 października 2004 roku, a więc w Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Poczytujemy sobie zatem za miły obowiązek, aby korzystając z tej okazji złożyć wszystkim pedagogom życzenia pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym. Niechaj nasza misja służenia swoją wiedzą drugiemu człowiekowi przyniesie nam wiele satysfakcji.Poniżej możecie Państwo pobrać pierwszy numer Zeszytów Nauczycielskich całości, lub wybrane artukuły.


 

Zeszyt Nauczycielski nr 1 - w całości.

 

Szablon - Jeżeli planują Państwo zamieszczenie artykułu w Zeszytach Nauczycielskich prosimy o skorzystanie z załączonego szablonu.

 

 

Spis treści

 


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Zeszyty nauczycielskie

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991