zamknij
zamknij
RCTNTW
Kursy i szkolenia
Operator zewnętrzny
Aktualności
Wirtualny spacer po RCTNTW
Wyposażenie
Laboratorium modelarstwa
MAUT "Leonardo"
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Aktualności

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Marszałek Sejmu RP odwiedziła CKPiDN

Celem spotkania było zapoznanie Pani Marszałek z mieleckim modelem szkolnictwa technicznego, dla którego dwoma najważniejszymi filarami są: nowoczesna baza dydaktyczna Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania oraz współpraca z mieleckimi przedsiębiorcami skupionymi głównie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Była to także okazja do zaprezentowania wyposażenia naszych laboratoriów oraz założeń projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”, w ramach którego młodzież ma możliwość odbywania staży w zakładach pracy.

 

Podczas spotkania Dyrektor Zdzisław Nowakowski kolejny już raz zgłosił postulat, aby uczynić Ministerstwo Gospodarki współodpowiedzialnym za rozwój polskiego szkolnictwa technicznego, ponieważ z tej perspektywy o wiele lepiej widać jakie są rzeczywiste potrzeby polskiego przemysłu, a tym samym oczekiwania w odniesieniu do systemu szkolnictwa zawodowego.

 

Pani Marszałek z dużym zainteresowaniem odniosła się do zgłoszonego postulatu i poprosiła, aby przygotować stosowane materiały, które pozwolą jej zająć się tą sprawą. Podkreśliła także, że dzisiaj jest niezwykle ważne włączenie się przemysłu w edukację uczniów, aby poprzez organizację praktyk i staży lepiej przygotować ich do przyszłej pracy.

Na zakończenie spotkania Pani Marszałek otrzymała zaproszenie na V Mielecki Festiwal Nauki i Techniki, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2014 r.

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Aktualności

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991