zamknij
zamknij
RCTNTW
Kursy i szkolenia
Operator zewnętrzny
Aktualności
Wirtualny spacer po RCTNTW
Wyposażenie
Laboratorium modelarstwa
MAUT "Leonardo"
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
MAUT "Leonardo"

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Sportowe dwa weekendy

3 i 4 czerwca 2017 roku modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych "Leonardo" przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu uczestniczyli w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Polski Modeli Kosmicznych w Krakowie. W sobotę wystartowali w konkurencjach klasycznych i tu jedynie instruktorowi udało się stanąć na podium w klasie modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A. Grzegorz Goryczka zajął trzecie miejsce i jak powiedział w konkurencjach klasycznych startujemy po to, aby opracować konstrukcje na przyszły rok szkolny dla początkującej grupy modelarzy z Leonardo. Młodzi modelarze od września będą przygotowywać sie do startu w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych, które odbędą się w 2018 roku. W niedziele mielczanie wystartowali w swoich koronnych konkurencjach. W klasie rakietoplanów zdalnie sterowanych zwyciężył Eryk Halaburda, co było bardzo dobrym wynikiem, gdyż Eryk jest jeszcze juniorem a wygrał z seniorami Leszkiem Małmygą z Zielonej Góry i Zdenkiem Kotlarem ze Słowacji. Eryk wygrał klasyfikacje zawodów Pucharu Polski i otrzymał wyróżnienie jako najlepszy junior. Z Erykiem na podium Pucharu Polski uplasował się również Andrzej Rusinowski, który zajął trzecie miejsce w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych. Obydwaj zawodnicy uzyskali bardzo dobry wynik, co napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Modeli Kosmicznych. W niedziele również startowali modelarze budujący repliki rakiet kosmicznych S7 i w tej kategorii również na podium Pucharu Polski stanął Mielczanin Przemysław Żurawski, który zajął trzecie miejsce. Przemek również został wyróżniony, jako najlepszy junior w tej kategorii modeli. Zawodnicy w dobrych humorach wrócili do Mielca,  gdzie mieli tylko pięć dni na przygotowanie się do kolejnego startu.

10 czerwca w sobotę mielecka ekipa pojechała do Warszawy na mistrzostwa Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych F3K. Jest to nowoczesna konkurencja, której powstanie umożliwił rozwój nowoczesnych materiałów z włókien węglowych. Szybowce w tej konkurencji wyrzucane są za hak na końcówce skrzydła, najlepsi zawodnicy miotają modele na wysokość 70-90 metrów. Wyrzut modelu jest bardzo zbliżony do rzutu dyskiem. Podczas mistrzostw zawodnicy mieli do rozegrania czternaście kolejek lotów, w czasie których wykonują różne zadania. Po pięciu kolejkach rozegranych w sobotę do południa w mistrzostwach Polski Juniorów prowadził Eryk Halaburda pozostali Mielczanie byli poza podium. W sobotę rozegrano jeszcze cztery kolejki lotów, po których pojawiła  się szansa na drugi  medal dla mielczan. Po dziewięciu kolejkach  prowadził Eryk Halaburda, na drugie miejsce wskoczył Wojciech Koszelski, a  na trzecim miejscu plasował się  Kacper Chrószcz z Rybnika. Znakomita pogoda pozwoliła rozegrać w niedziele pozostałe pięć kolejek lotów, w których doskonale spisał się Przemysław Żurawski rzutem na taśmę, zdobywając brązowy medal. Ostateczny wynik mistrzostw Polski Juniorów to zwycięstwo Eryka Halaburdy, drugie miejsce Wojciecha Koszelskiego i brązowy medal Przemysława Żurawskiego. O ogromnym pechu może powiedzieć natomiast Kacper Krempa, który w drugiej kolejce lotów rozbił swój najlepszy model i walkę o medale musiał toczyć dużo gorszym zapasowym modelem. Kacper ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu, szóste miejsce zajął ostatni Mielczanin Mateusz Czerkies.

Zawodnicy chcieliby szczególnie podziękować Prezesowi firmy Eurotech panu Januszowi Michalczewiczowi za zakup serwomechanizmów wykonawczych do modeli szybowców, dzięki którym osiągnęli tak znakomity wynik. W Mistrzostwach Polski  Juniorów szybowców zdalnie sterowanych F3K Mielczanie uczestniczyli po raz pierwszy.

 

Zobacz film z zawodów >>

 

 

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: MAUT "Leonardo"

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991