zamknij
zamknij
RCTNTW
Kursy i szkolenia
Operator zewnętrzny
Aktualności
Wirtualny spacer po RCTNTW
Wyposażenie
Laboratorium modelarstwa
MAUT "Leonardo"
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
MAUT "Leonardo"

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Sukces fotografów z MAUT „Leonardo”!

Marcin Myśliwiec oraz Michał Krawiec z Mielca otrzymali nagrody w konkursie fotograficznym „Fotoszopa. Krajobraz w spadku” organizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Obaj fotografowie są związani z Młodzieżową Akademią Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającą przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

 

Marcin Myśliwiec prowadził kurs „Praktyczne podstawy fotografii i grafiki cyfrowej”, który odbywał się w naszej Akademii. Podczas konkursu „Fotoszopa. Krajobraz w spadku” fotograf otrzymał pierwszą nagrodę za cykl zdjęć przedstawiających swoich dziadków. Warto dodać, że zdjęcia zostały wykonane w aparatem analogowym – tzn. „na kliszy”.

Z kolei Michał Krawiec otrzymał wyróżnienie w konkursie Muzeum Kultury Ludowej. Młody fotograf brał udział w kursie „Praktyczne podstawy fotografii i grafiki cyfrowej”, a obecnie zajmuje się dokumentacją fotograficzną działań MAUT „Leonardo”.

 

- Interesuje nas połączenie przyrody z doświadczeniem i tradycją człowieka. Przestrzeń, która nas otacza na co dzień, możliwość zatrzymania się i spojrzenia na to, co jest nam bliskie. Praca nad obrazem może sprzyjać refleksji nad tym, co mija, i nad tym, co jest obecne. – przekazują organizatorzy konkursu z Muzeum Kultury Ludowej - Zachęcamy wszystkich do rejestrowania śladów aktywności człowieka i śladów historii w przestrzeni. Do zadania pytania, jaki jest krajobraz kulturowy, który tworzymy wokół siebie i jakie świadectwo o nas samych i naszych czasach przekażemy następnym pokoleniom w spadku. Do dokumentowania przestrzeni i nadania temu indywidualnego, artystycznego wymiaru. – dodają.

 

 

Fot. MKL Kolbuszowa, arch.

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: MAUT "Leonardo"

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991