zamknij
zamknij
Aktualności
IT2edu
Kontakt
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Aktualności

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...


Studia na AGH: w Mielcu dostępne wszystko to, co w Krakowie!

-  Dzienne bezpłatne studia na uczelni z tradycjami, jakie zaoferowało AGH w Krakowie to w Mielcu nowość. Nic dziwnego, że przyszli studenci chcą się wiele dowiedzieć. – Rzeczywiście, pytań od absolwentów szkół ponadgimnazjalnych nie brakuje. Przede wszystkim chcą uzyskać informację, czy obejmą ich takie same prawa, jak studentów w Krakowie. I od razu zapewniam, że oczywiście. Jest to po prostu jeden z wydziałów AGH w Krakowie, część dużej i solidnej uczelni, która nie może sobie pozwolić na żadne nieścisłości. Reguły są jasne i obejmują studentów każdego naszego wydziału, Inżynierii Wytwarzania również. Przyszli inżynierowie, także wydziału powstającego w Mielcu, mają prawo do stypendium naukowego i socjalnego. Otrzymują też szanse na zajęcia wyrównawcze z matematyki, chemii i fizyki. Korzystali z nich dotąd także studenci w systemie zaocznym i niezwykle sobie chwalą tę inicjatywę. Wielu uważa, że właśnie dzięki temu wsparciu studia przebiegły bez większych przeszkód.

 

- Jaki tytuł zawodowy otrzymają absolwenci, którzy ukończą w Mielcu AGH? – Studenci będą się mogli pochwalić tradycyjnym dyplomem naszej uczelni, AGH w Krakowie, który będzie zaświadczał, że ukończyli Wydział Inżynierii Wytwarzania uzyskując tytuł: inżynier mechanik. Sądzimy, że ten dokument otworzy wiele drzwi nie tylko ze względu na to, że uczelnia ma renomę i na wyszkolonych tu specjalistach od lat można polegać, ale także z uwagi na to, iż kierunek jest starannie dobrany. Mielec, jak i cały region, swój rozwój łączą z przemysłem, więc absolwenci będą rozchwytywani jeszcze przez wiele lat.

 

- Studentów z Krakowem łączą nie tylko wykładowcy, programnauczania i dyplom. Nie zabraknie również samych zajęć wKrakowie.

- To prawda. W pierwszym semestrze dajemy studentom czas na oswojenie się z klimatem studiów, trybem nauki, ale potem będą się już pojawiać w programie studiów punkty, które będą realizowane w Krakowie. To niewątpliwy atut, ponieważ studenci będą mogli umacniać swoje związki z uczelnią, Krakowem, poczuć klimat studenckiego miasta z dłuższą tradycją, a być może przeszczepić tę atmosferę do Mielca, które dopiero staje się miastem akademickim.

 

– W Mielcu również powstała baza, która pozwala studentom na bardzo wysoki poziom nauki także od strony praktycznej. – O zaplecze nie musimy się martwić dzięki Regionalnemu Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu, a także wielu firmom ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które chętnie otworzą swoje podwoje przed przyszłymi inżynierami z AGH. To niezwykle ważne, ponieważ doskonale zaplanowane studia pozwalają uniknąć trudnych sytuacji po podjęciu pracy. Inżynier nie tylko ma wiedzę, ale i praktykę, dzięki czemu jest bardzo cennym specjalistą dla pracodawcy. Warto podkreślić również, że wykłady i ćwiczenia odbywają się w budynku, który specjalnie dla potrzeb AGH wyremontował samorząd miasta Mielca.

 

 

- Uczelnia zapewnia, że nie zabraknie także zajęć fakultatywnych i to dobranych tak, aby ułatwiały same studia i potem dodatkowo zwiększały szanse absolwenta na rynku pracy. – Tak. Studenci Wydziału będą mogli uczestniczyć w dodatkowych bezpłatnych zajęciach fakultatywnych z projektowania bryłowo-powierzchniowego CATIA i SolidWorks, programowania obrabiarek CNC oraz technologii łączenia metali. W trakcie realizacji procesu dydaktycznego może się okazać, że uruchomimy jeszcze inne zajęcia fakultatywne zgodne z oczekiwaniami szybko rozwijającego się przemysłu w Mielcu i regionie. Młodzież upewnia się często, czy w trakcie pierwszego roku studiów będzie mogła na miejscu korzystać z bezpłatnych zajęć wyrównawczych. Tak będzie, a mają one duże znaczenie, ponieważ część naszych przyszłych studentów będzie chciała uniknąć zaległości i na bieżąco uzupełnić wiedzę z przedmiotów podstawowych. Dodatkowe ciekawe zawodowe zajęcia fakultatywne istotnie mają zapewnić absolwentom AGH lepszy start do kariery zawodowej.

 

źródło: hej.mielec.pl


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991