zamknij
zamknij
Aktualności
IT2edu
Kontakt
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Aktualności

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...


Wkrótce remont budynku dla ZOD AGH

Budynek byłej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będzie siedzibą mieleckiego oddziału krakowskiej uczelni dzięki decyzji radnych. Modernizacja zakłada wymianę wszystkich sieci strukturalnych budynku, czyli m.in. energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz teleinformatycznej. Po remoncie będą tu sale wykładowe i ćwiczeniowe, pomieszczenia administracyjne oraz duża aula mieszcząca 140 osób. Zmianie ulegnie także otoczenie budynku. Zdemontowane będzie ogrodzenie oraz powstaną nowe miejsca parkingowe z wjazdami od ulic Konopnickiej i Curie-Skłodowskiej. Pracownicy magistratu zakładają, że inwestycja, która finansowana będzie w całości z budżetu miasta zakończy się w połowie listopada br. Autorem projektu modernizacji budynku dla potrzeb AGH jest Archis Studio Projekt z Mielca.

 

Przygotowanie budynku dla potrzeb AGH jest jednym z elementów uzgodnień pomiędzy krakowską uczelnią a władzami Mielca. - Po pierwszym roku funkcjonowania uczelni w istniejącej bazie edukacyjnej chcemy stworzyć jeszcze lepsze warunki do tego by prowadzić zajęcia w pełnym zakresie na dobrym poziomie - powiedział prezydent Mielca Janusz Chodorowski. Wkrótce rusza nabór na nowy rok akademicki, w którym Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny AGH w Mielcu zaproponuje m.in. studia międzykierunkowe „Inżynieria Mechaniczna i Materiałowa". To zupełna nowość w Polsce, która pozwoli na kształcenie inżynierów mechaników o znacznie rozszerzonej wiedzy z zakresu inżynierii materiałowej. - To duża nobilitacja dla Mielca, ale mam nadzieję, że nie jedyna, ponieważ wciąż będziemy dążyć do uruchomienia w naszym mieście studiów stacjonarnych - zaznaczył Janusz Chodorowski.

 

Prezydent podkreśla, że działalność AGH w Mielcu to nie tylko prestiż dla miasta, ale także jeszcze większe możliwości dla funkcjonującego tu przemysłu. - Im więcej przedsiębiorstw działa w Mielcu i im bardziej się one rozwijają, tym szybciej wzrasta zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę. Choć w Mielec można było liczyć na fachowców z byłego WSK, to jednak wraz ze zmianami technologicznymi i wprowadzanymi innowacjami zmieniły się także wymagania przedsiębiorców. Stąd obecność w mieście krakowskiej uczelni technicznej, która gwarantuje najwyższy poziom wyszkolenia - powiedział prezydent Mielca.

Koszt inwestycji związanej z modernizacją budynku dla potrzeb AGH będzie znany po zakończeniu przetargu.

 

Źródło: http://www.mielec.pl

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991