Oferta zajęć

  • Laboratorium modelarstwa i rakiet kosmicznych - Celem spotkań jest rozbudzenie wśród najmłodszych zainteresowań tematyką lotniczą. Stąd właśnie podczas tych zajęć poznają odpowiedź na podstawowe pytanie „Dlaczego samolot lata?”, a także w praktyce przećwiczą budowę balonu na ogrzane powietrze, modeli samolotów oraz rakiet.

 

  • Laboratorium budowy i programowania robotów - Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi wiadomościami w zakresie robotyki i mechatroniki. W przystępny sposób uczniowie poznają podstawy konstrukcji robotów, poznają w jaki sposób zaprogramować zbudowany układ. Zajęcia mają charakter praktycznych warsztatów, uczestnicy dowiadują się jak wykorzystać w praktyce czujniki elektroniczne, serwomechanizmy i mikrokontrolery. Zajęcia polegają również na pracy z komputerem, służącym do zaprogramowania układu jak i dokonania analizy danych w formie tabel i wykresów.

 

  • Zapis konstrukcji z elementami wspomagania projektowania 2D i 3D dla uczniów liceów ogólnokształcących oraz dla uczniów uczestniczących w zajęciach z modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Uczestnicy zajęć poznają zasady graficznego zapisu konstrukcji, rzutowania, wymiarowania itp. aby w kolejnym kroku wykorzystać te zasady podczas poznawania programów komputerowych wspomagających projektowanie.

 

  • „Kreatywność i logika” - laboratorium nauki programowania w programie Scratch (dla uczniów powyżej 10-go roku życia)

 

  • Laboratorium nauki programowania poprzez zabawę – interaktywna gra planszowa „Scottie Go!” z elementami multimedialnymi

 

  • Wirtualne loty nad Mielcem – kurs pilotażu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Merytorycznym oraz organizacyjnym partnerem tych zajęć jest Mieleckie Stowarzyszenie Lotnicze EPML Spotters. Uczniowie mają możliwość przyswojenia podstawowych pojęć oraz wiadomości z tematyki pilotażu statków powietrznych oraz wyrobić podstawowe odruchy w pilotażu. W czasie zajęć każda osoba zapozna się z instrumentami pokładowymi znajdującymi się w kokpicie samolotu jak i śmigłowca a także pozna i przećwiczy podstawowe manewry.

 

  • Praktyczne podstawy fotografii i grafiki cyfrowej dla uczniów gimnazjów. W trakcie zajęć młodzi ludzie poznają podstawy techniczne związane z budową aparatów cyfrowych oraz ich używaniem w praktyce. Nauczą się korzystać z manualnych ustawień podczas robienia zdjęć. Uczniowie nauczą się także cyfrowej obróbki wykonanych przez nich zdjęć w programie graficznym. Każdy z uczestników będzie miał możliwość twórczego podejścia do tematu fotograficznego, który zostanie zrealizowany pod koniec zajęć. Prace końcowe zostaną wydrukowane w formacie A3 i pokazane na wystawie.

 

  • Obsługa i programowanie obrabiarek CNC HAAS dla uczniów szkół technicznych. Młodzież ucząca się w tym zawodzie  zdobywa m.in.  umiejętności obsługi i programowania obrabiarek CNC. Dzięki tym zajęciom mają możliwość certyfikacji tych umiejętności przez Centrum Edukacji Technicznej HAAS.

Kontakt

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu


ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec
tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,

e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010
i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

 

NIP: 817-21-54-704
REGON: 690481700