Edukacja to jedna z dziedzin życia społecznego, które pandemia COVID-19 dotknęła najmocniej i dotyczy zarówno uczniów, nauczycieli i rodziców. Zdalne nauczanie wprowadzone w związku z pandemią dla większości nauczycieli okazało się dużym wyzwaniem i codziennym mierzeniem się z różnymi problemami. Począwszy od ograniczeń technologicznych przez problemy z komunikacją (wewnątrz szkoły, z rodzicami i uczniami), po problemy psychologiczne. Praktyka prowadzenia kształcenia zdalnego uwidoczniła konieczność zapewnienia niezbędnego wsparcia psychologicznego podmiotom procesu edukacji nauczycieli, uczniów i ich rodziców, dla których w wyniku pandemii kształcenie stało się wysoce traumatycznym i stresogennym doświadczeniem. Podczas konferencji on-line, na którą serdecznie zapraszamy, podjęta zostanie próba pokazania traumatyzującego wpływu pandemii na środowisko nauczycielskie i rodzinne oraz wskazania sposobów wzmacniania pozytywnych relacji pomiędzy uczniem, nauczycielem a rodzicem.
W programie spotkania:
- „Traumatyzujący wpływ pandemii na rodzinę” – dr Andrzej Gryglewicz, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wydział Rehabilitacji; Katedra Terapii Zajęciowej, terapeuta Eye Movement Desensitization and Reprocessing, 30 min.
- „Wzmacnianie kompetencji pedagogicznych w relacji nauczyciel – uczeń – rodzic” – Paweł Pilkiewicz – pedagog, trener szkoleń, Polskie Towarzystwo Psychoonkologii, terapeuta Eye Movement Desensitization and Reprocessing i Racjonalnej Terapii Zachowania, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, 30 min.
- „Dziecko i rodzic w pandemii Covid – 19” – psycholog, dr hab. Artur Ziółkowski, prof. Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, dyrektor Instytutu Psychologii, 30 min.
- „Jak zadbać o swój stan psychofizyczny w trudnych sytuacjach wychowawczych?” – Anna Wiśniewska–Małek – terapeuta Eye Movement Desensitization and Reprocessing i Racjonalnej Terapii Zachowania, 30 min.
Zwróciliśmy się do Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta z prośbą o objęcie wydarzenia patronatem.
Konferencja, w której udział jest nieodpłatny, odbędzie się on-line w aplikacji MS Teams 29 listopada 2021 r. o godz. 13.00.
Zgłoszenia elektroniczne ze strony CKPiDN zakładka Dla Nauczycieli/Szkolenia/Zapisy na szkolenia
Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 26 listopada br.
Po przesłaniu zgłoszenia wyślemy link do spotkania.
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja i doradcy metodyczni
Centrum Kształcenia Praktycznego
i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu