Kalendarz doradców metodycznych
Doradcy metodyczni zapraszają na konsultacje, do sieci współpracy i samokształcenia oraz na swoje strony www
Stacjonarnie doradcy metodyczni dostępni są w każdy wtorek w CKPiDN w Mielcu, w godzinach 8:30 - 11:30.
W październiku 2019 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu rozpoczęli pracę doradcy metodyczni:
- z języka polskiego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- z wychowania przedszkolnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- z wychowania fizycznego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
We wrześniu 2023 roku rozpoczęła pracę Pani Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - doradca metodyczny z języka angielskiego.
We wrześniu 2024 roku dołaczyła do grona doradców metodycznych Pani Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - doraca metodycznych z edukacji wczesnoszkolnej.
Doradcy będą udzielać metodycznego wsparcia w ramach swoich przedmiotów poprzez prowadzenie m.in.: konferencji, warsztatów, konsultacji indywidualnych i grupowych, o których będziemy na bieżąco informować.
Ewa Arciszewska - nauczyciel języka polskiego na wszystkich poziomach edukacji, od szkoły podstawowej przez gimnazjum po liceum ogólnokształcące. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszymie, egzaminator egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Pracując jako nauczyciel, pełniąc funkcje kierownicze w oświacie doskonaliłam swoje umiejętności i wdrażałam nowe rozwiązania, aby zwiększyć możliwości oddziaływania na młodych ludzi i ich rodziców. Zawsze dla mnie najważniejszy był drugi człowiek i refleksyjne podejście do rozwiązywania zaistniałych problemów.
Beata Wrzesień – wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego i doradca metodyczny, edukator, ekspert w składach komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy, autor materiałów metodycznych dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkolny organizator rozwoju edukacji, koordynator sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, e – nauczyciel.
Bogumiła Dziekan-Gąbka - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej. Ekspert z listy MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, edukator w zakresie organizacji i zarządzania edukacją zdrowotną i promocją zdrowia w szkole. Autor, współautor poradników metodycznych dla nauczycieli wychowania fizycznego. Realizator wielu projektów MEN, MSiT w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego nauczycieli, rozwoju aktywności, wychowania fizycznego, sportu dzieci i młodzieży, krajoznawstwa, turystyki, edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.
W swojej pracy doradcy metodycznego dla nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych chciałabym się skupić na realizacji wychowania fizycznego w trakcie Covid 19, innowacji pedagogicznej i zainicjować nurt autoedukacji z wychowania fizycznego.
Aneta Mazurkiewicz - nauczyciel dyplomowany w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu. Praktykę zawodową opiera na metodach aktywizujących, uczenie poprzez działanie. Łączy nowe technologie z procesem edukacyjnym. Uczestniczy w wielu projektach edukacyjnych, innowacjach, kampaniach społecznych. Promotorka pedagogiki Marii Montessori.
Jolanta Zięba – nauczyciel dyplomowany. Wieloletni nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czerminie, koordynator projektu Serce i Pomoc.
W swojej aktywności jako doradca metodyczny z języka angielskiego zamierzam podejmować tematykę związaną z innowacyjną edukacją XXI wieku. W planowaniu pracy kieruję się myślą Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”