Mielec zdominował RoboRAVE 2019

W dniach 21 – 23 marca 2019 roku w Straszynie koło Gdańska odbył się Międzynarodowy Turniej Robotyki RoboRAVE. Turnieje takie odbywają się w kilkudziesięciu krajach na całym świecie (m.in. w USA, Meksyku, Kolumbii, Nigerii, Japonii, Indiach, Francji, Hiszpanii). Mottem zawodów jest "Today's Play, Tomorrow's Pay." , a ich celem – zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.

W drugiej polskiej edycji tego turnieju wzięło udział ponad 200 uczestników zarówno z naszego kraju jak i z zagranicy, a Mielec reprezentowało 11 uczniów z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „LEONARDO”. Zajęcia w MAUT z programowania robotów realizowane są z firmą Świat Robotyki. Ich opiekunem jest nauczyciel Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu - Sylwester Paterek.

Priorytetem dla mieleckich zawodników była konkurencja MakeX, która w Polsce rozgrywana była po raz pierwszy. Są to zawody organizowane przez firmę Makeblock - producenta zestawów mBot. To jeden z najbardziej prestiżowych ale i najtrudniejszych zawodów robotyki edukacyjnej na świecie. Reprezentanci z akademii „LEONARDO” na 8 miejsc w finale zajęli 6, a sam finał rozgrywali już tylko między sobą. Tym samym zdominowali zawody zostawiając inne zespoły w tyle. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczyć może fakt, że zespół który wygrał pobił rekord świata, natomiast drugi wynik był również drugim na świecie w tej konkurencji. Ostatecznie nasi mieleccy reprezentanci zajęli wszystkie miejsca na podium.

W innej konkurencji - Linefollower poprawiliśmy drugie miejsce sprzed roku, zdobywając tym razem złoto.

Druga polska edycja RoboRAVE zakończyła się dla zawodników „LEONARDO” wielkim sukcesem, uzyskali kwalifikację na finał światowy w Pekinie, który odbędzie się w już lipcu. Informacje o pobitych rekordach będą zapewne wywierać wielkie wrażenie na zespołach z całego świata, więc zawodnicy nie spoczywają na laurach i już mają plany na kolejne treningi.

Konkurencja MakeX :

miejsce 1: Jakub Kwaśniewski, Jakub Cyran, Jakub Mrozowski, Szymon Gagat