Zakończenie realizacji projektu - Mielec stawia na zawodowców II

Od 1 czerwca 2019 roku Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zarządzało projektem „Mielec stawia na zawodowców – edycja II”, który był realizowany przez Powiat Mielecki. W dniu 15 czerwca 2023 roku wniosek końcowy Projektu został pozytywnie zweryfikowany i zatwierdzony.

Cel projektu zakładał podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Mieleckim i jego dostosowanie do potrzeb rynku pracy oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej szkół.

Wsparcie projektu objęło uczniów i nauczycieli mieleckich szkół na poniższych kierunkach kształcenia:

• Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki – kierunek: Technik Logistyk
  • Zespół Szkół Technicznych – kierunek: Technik informatyk
  • Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego – kierunek: Technik elektronik i Technik elektryk

W projekcie wsparciem objętych zostało

• 12 uczniów oraz 5 nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu
  • 22 uczniów oraz 7 nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu
  • 31 uczniów oraz 11 nauczycieli z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego

Działania realizowane w ramach projektu:

• doposażenie szkół biorących udział w projekcie;
  • doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach, sieciach współpracy i samokształcenia oraz stażach realizowanych w przedsiębiorstwach;
  • podnoszenie umiejętności i kwalifikacji uczniów poprzez uczestnictwo w specjalistycznych zajęciach, kursach, 300-godzinnych stażach w firmach Partnerów Projektu, a także doradztwo zawodowe;
  • współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym obejmująca m. in. organizację staży dla uczniów i nauczycieli, promocję szkół prowadzących kształcenie zawodowe, wizyty na uczelniach wyższych w celu poznania przez uczniów i nauczycieli nowoczesnych technologii będących w dyspozycji uczelni.

Partnerzy Projektu:

• Bury sp. z o.o. (technik informatyk i technik elektronik)
  • Copm Soft sp. z o.o. (technik informatyk)
  • Elektromontaż Rzeszów S.A. (technik elektryk)
  • Firma Xerima Jan Szwakop (technik logistyk)
  • W. BIBMOT BIK Sp. J. (technik informatyk)
  • R&G PLUS sp. z o.o. (technik informatyk)
  • Raben Logistics Polska sp. z o.o. (technik logistyk)
  • Zakład Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G S.A. (technik elektronik)

logaa ue polska