Wizyta studyjna w firmie RETECH

W dniu 23 czerwca 2023 r. nauczyciele CKPiDN wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie RETECH prowadzącej działalność na terenie SSE.

W trakcie trzygodzinnej wizyty studyjnej właściciele firmy RETECH, Krzysztof i Andrzej Ziarko, zapoznali naszych nauczycieli ze specyfiką funkcjonowania zakładu, opowiedzieli o historii działalności firmy, zaprezentowali profil produkcji oraz pochwalili się nowoczesnym i zrobotyzowanym parkiem maszynowym. Mieliśmy też okazję spotkać wielu pracowników firmy, którzy jeszcze jako uczniowie odbywali zajęcia praktyczne w CKPiDN.

Działalność firmy RETECH ukierunkowana jest na produkcję wysokiej jakości wyrobów, co jest możliwe dzięki posiadaniu najnowocześniejszych technologii, najwyższej generacji parku maszynowego oraz wykwalifikowanej kadry. Firma kładzie duży nacisk na innowacyjność w sferze całego procesu produkcyjnego oraz dba o wysoki standard produktów.

RETECH produkuje pełen asortyment mebli gastronomicznych oraz kompletne systemy bankietowe. Posiada własne centrum badawczo-rozwojowe specjalizujące się w rozwoju przemysłowych pochłaniaczy pary. Przy współpracy z uczelniami technicznymi tworzy własne rozwiązania, zapewniające najwyższą jakość produktów. Specjalizuje się także w projektowaniu i produkcji czujników temperatury przeznaczonych dla gastronomii. Zajmuje się obróbką materiałów płaskich, rur i profili ze stali nierdzewnej. Cały proces cięcia materiałów oraz ich magazynowanie są w pełni zautomatyzowane.

Park maszynowy firmy obejmuje zarówno stanowiska do spawania laserowego, zrobotyzowane linie spawające TIG oraz stanowiska do dyspozycji spawaczy manualnych. Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze są gwarancją najwyższej jakości procesu spawania oraz jego stabilności. RETECH posiada maszyny umożliwiające wykonywanie w pełni zautomatyzowanych procesów gięcia materiałów płaskich, drutów, rur oraz profili a także automatyczne linie do trawienia i elektropolerowania.

Podstawowym celem wizyty było zapoznanie się z nowoczesną produkcją, wzmocnienie praktycznego charakteru kształcenia oraz nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy CKPiDN a firmą RETECH w zakresie praktycznego kształcenia uczniów, które ułatwi im wejście na rynek pracy. Zostanie również nawiązana ścisła współpraca w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, szczególnie dla kierunku technik robotyk. Inżynierowie z firmy RETECH zostali zaproszeni do współpracy przy organizacji specjalistycznych kursów.

Ret ech1

Ret ech2