Wiosna i lato zawodników modelarstwa Akademii Leonardo

Weekend 12-14 maja minął naszym modelarzom na udziale w Pucharze Polski Modeli Kosmicznych w Lisich Kątach. Zawodnicy SAUT LEONARDO, starty mogą zaliczyć do bardzo udanych:

  • Konkurencja S6A modele rakiet z taśmą hamującą - I miejsce Alex Sadowy.
  • Konkurencja S9A modele rakiet z wirnikiem - I miejsce Grzegorz Goryczka, II miejsce Renata Pasik- Goryczka.
  • Konkurencja S8D modele rakietoplanów Zdalnie Sterowanych - I miejsce Jacob Szewczyk, III miejsce Żmuda Franciszek.
  • Konkurencja S7 Modele rakiet wierne repliki -I miejsce Renata Pasik- Goryczka.
  • Konkurencja S8P Modele rakietoplanów Zdalnie Sterowanych - I miejsce Eryk Halaburda, II miejsce Wojciech Koszelski, III miejsce Mateusz Czerkies.

A równocześnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Rakietoplanów S8P (14.05.3024) .

CAŁE PODIUM MIELECKIE 

I miejsce Mistrz Polski 2023 Eryk Halaburda,

II miejsce Wicemistrz Polski 2023 Wojciech Koszelski,

III miejsce Mateusz Czerkies.

 

W pierwszy weekend czerwca zawodnicy SAUT Leonardo wzięli udział w Pucharze Świata Modeli Kosmicznych rozegranych na Pustyni Błędowskiej. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy.

W pierwszym dniu zawodów na podium stanęli: Szymon Mikuła w konkurencji modeli rakietoplanów S4A i Renata Pasik-Goryczka w konkurencji modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A.

W drugim dniu zawodów na podium stanął Wojciech Koszelski w konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8P. W konkurencji rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D na trzecim miejscu Jacob Szewczyk. Ostatnią konkurencją zawodów były modele wiernych replik rakiet S7. Po przepięknych dwustopniowych lotach całe podium dla Polski i dla SAUT Leonardo. Wygrał Grzegorz Goryczka przed Przemysławem Żurawskim i Renatą Pasik- Goryczka.

W dniach 9–11 czerwca 2023 r. na Lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów.

W Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w kategorii juniorek SAUT Leonardo reprezentowały: Barbara Dura, Anna Bednarek, Kornelia Goryczka i Nadia Batora.

W Kategorii juniorów SAUT Leonardo klub reprezentowali: Alex Sadowy, Franciszek Żmuda, Szymon Mikuła, Krzysztof Pomykała, Franciszek Czechura, Michał Wiejaczka, Kamil Sztyler, Ksawery Rusin, Oliwier Maksym, Mikołaj Krempa, Tomasz Bolechała.

W kategorii seniorów klub reprezentowali: Wojciech Wojdyło, Przemysław Żurawski, Kacper Krempa i Grzegorz Goryczka.

W kategorii seniorów kobiet klub reprezentowały Natalia Batora i Renata Pasik- Goryczka.

Klub SAUT Leonardo wygrał Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach zdobywając łącznie 55 medali !!!!! Przy wspaniałej pogodzie na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego rozegrano wszystkie siedem konkurencji. Dorobek medalowy Juniorów to 4 medale złote, 4 medale srebrne i 4 medale brązowe. Dorobek medalowy Juniorek to 5 medali złotych, 5 medali srebrnych i 7 medali brązowych. Dorobek medalowy Seniorów to 5 medali złotych, 6 medali srebrnych i 3 medale brązowe. Dorobek medalowy Seniorek to 5 medali złotych, 4 medale srebrne i 3 medale brązowe.

Za wsparcie udziału w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych chcemy podziękować Starostwu Powiatowemu w Mielcu, Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

 

17 i 18 czerwca zawodnicy z Akademii LEONARDO wzięli udział w Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców RC w konkurencji F3K. Zawody odbyły się na Lotnisku Modelarskim w Zalesiu k/Borzęcina. Nasz klub reprezentowało 6 juniorów i 4 seniorów. Sukcesem zakończyły się starty dla dwóch juniorów. Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Jacob Szewczyk, a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Szymon Mikuła.

 

W dniach 1-2 lipca 2023 r. odbyły się na terenie Aeroklubu Dolnośląskiego w Mirosławicach II Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki F3K zaliczane do Pucharu Polski. Akademię Leonardo reprezentowali Wojciech Koszelski i Szymon Mikuła, który w kategorii juniorów zdobył III miejsce.

Na II miejscu podium stanął Mateusz Ptaszek MTSR Sowiniec, a na I - Piotr Stasiulewicz - Aeroklub Warszawski.

Foto: Bartosz Wojtkiewicz

 

W dniach 14 i 15 lipca odbyły się w Raciborzu zawody Pucharu Polski w konkurencji F3K. Klub Leonardo reprezentowało dwóch juniorów - Szymon Mikuła i Jacob Szewczyk oraz seniorzy: Mateusz Czerkies, Eryk Halaburda i Wojciech Koszelski. Wśród seniorów Eryk zdobył III miejsce, a wśród juniorów III miejsce dla Szymona i IV dla Jacoba.

Foto: Czeska Fotografia

 

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu dofinansowała udział naszych zawodników w Pucharze Świata Modeli Kosmicznych na Pustyni Błędowskiej, Mistrezostwach Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku oraz Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców w Zalesiu.

Fundacja ARP rgb

Za wsparcie finansowe na prowadzenie zajęć przygotowujących dzieci i młodzież do uczestnictwa w zawodach modelarskich oraz transport na zawody dziękujemy Gminie Miejskiej Mielec

mielec

 

 

Kontakt

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu


ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec
tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,

e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010
i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

 

NIP: 817-21-54-704
REGON: 690481700