M19 Użytkowanie obrabiarek skrawających

Nowy bezpłatny system kształcenia zawodowego dla dorosłych!

I. REKRUTACJA

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to nowa forma kształcenia osób dorosłych i bezpłatny sposób na :

• zdobycie nowego zawodu,
  • uzupełnienie swojego wykształcenia,
  • udoskonalenie swoich umiejętności,

W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby , które ukończyły  gimnazjum lub 8-letnią szkołę podstawową oraz 18-ty rok życia. Kwalifikacyjne kursy zawodowe to BEZPŁATNA forma uzyskania kwalifikacji zawodowych. Oferujemy kursy w zakresie następujących kwalifikacji:

II. ORGANIZACJA

Użytkowanie obrabiarek skrawających, w tym efekty wspólne dla wszystkich zawodów w ramach obszaru kształcenia

M19

Operator obrabiarek skrawających

690 godz.

Kurs prowadzony będzie w systemie zaocznym z pewnymi elementami elearningu (dotyczącego) zagadnień teoretycznych). Czas trwania kursu M19 przewidziany jest na 4 semestry.

Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzonego przez okręgową komisje egzaminacyjną. Zdobycie tej kwalifikacji M19 wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia ogólnego oznaczać będzie zdobycie zawodu potwierdzonego dyplomem.

III. UMIEJETNOŚCI

W programie przewidziana jest realizacja następujących modułów dydaktycznych:

• M1. Przygotowanie do wykonywania prac operatorskich
  • M2. Przygotowywanie obrabiarek skrawających do obróbki
  • M3. Wykonywanie obróbki na obrabiarkach konwencjonalnych
  • M4 Wykonywanie obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie
  • M5. Przygotowanie do wejścia na rynek pracy +Praktyka

Słuchacz powyższej kwalifikacji powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• przygotowywania obrabiarek skrawających konwencjonalnych i sterowanych numerycznie do planowanej obróbki;
  • wykonywania obróbki na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających zgodnie z wymaganiami dokumentacji technologicznej;
  • wykonywania programu obróbki technologicznej na obrabiarkach sterowanych numerycznie zgodnie z wymaganiami dokumentacji technologicznej.

IV. OPIS  ZAWODU

Operator obrabiarek skrawających należy do zawodów bardzo często spotykanych w sferze zatrudnienia. Dominującym układem czynności w zawodzie są prace ustawcze i obróbkowe, które wykonuje pracownik  zajmujący  się wytwarzaniem  części maszyn na obrabiarkach konwencjonalnych  i obrabiarkach  sterowanych numerycznie. Słuchacze  tego  zawodu  znajdują zatrudnienie  przede  wszystkim  w  przedsiębiorstwach  przemysłu metalowego  i maszynowego,  przedsiębiorstwach  obsługowo-naprawczych,  a  także  w  innych  działach gospodarki,  zajmujących  się  wytwarzaniem.