Konferencja metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego

Konferencja poświęcona będzie realizacji zmian w podstawie programowej, dotyczącej wprowadzenia obowiązkowych testów sprawności fizycznej i ewidencjonowanie ich na portalu „Sportowe talenty”

Kiedy: 12 marca 2024, godzina 11.30 – 14.00

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu, ul. Żeromskiego 30, sala gimnastyczna.

Prowadzący:

• Bogumiła Dziekan-Gąbka - doradca metodyczny z wychowania fizycznego w  CKPiDN w  Mielcu, nauczyciel i uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej.
  • Dr hab. Hubert Makaruk - Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia, AWF w  Warszawie, filia AWF w Białej Podlasce, koordynator zespołu ds. fundamentalnych umiejętności ruchowych.
  • Nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu: Joanna Szady, Maciej Kukułka, Jakub Zaskalski.

Treści:

1. Poznanie testów sprawności fizycznej zapisanych w rozporządzeniu MEiN – Bogumiła Dziekan-Gąbka.
  2. Sposób przeprowadzania testów w klasie szkolnej: realizacja, pomiar i zapis – nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie SP nr 3 w Mielcu.
  3. Prezentacja platformy i wprowadzenie testów na portalu „Sportowe talenty” – dr hab. Hubert Makaruk.
  4. Prezentacja „Testu Fundamentalnych Umiejętności Ruchowych” – znaczenie kompetencji ruchowej i fundamentalnych umiejętności ruchowych dla zdrowego stylu życia – dr hab. Hubert Makaruk.
  5. Przeprowadzenie FUS, przygotowanie infrastruktury i sprzętu, wykorzystanie nowych technologii, kryteria oceny kompetencji ruchowej oraz fundamentalnych umiejętności ruchowych – dr hab. Hubert Makaruk, uczniowie SP w Woli Mieleckiej.
  6. Podsumowanie – kierowana dyskusja. Bogumiła Dziekan-Gąbka.

Konferencja jest nieodpłatna

Zapisy >>>tutaj<<<

Po zapisaniu się zostaną przesłane informacje organizacyjne konferencji.

Zapraszam

Bogumiła Dziekan-Gąbka, doradca metodyczny z wychowania fizycznego